Kretingoje pasakų terapija domėjosi ikimokyklinio ugdymo pedagogai

2017 m. gegužės 31 d. Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje rinkosi ikimokyklinio ugdymo pedagogai į projekto „Keliaujantys pasakų lagaminai“ tęstinį seminarą „Pasakų terapija“. VšĮ „Psichologinio konsultavimo grupės“ lektorė Gintarė Meslinienė kalbėjo apie pasakų parinkimą, psichoseksualinės raidos stadijas, vaikų krizes, kurias reikia vaikams įveikti, pasakos kūrimo žingsnius, korekcinio pasakų terapijos užsiėmimo struktūrą. Seminaro metu buvo analizuojamos pasakos: „Tūkstantis ir viena naktis“, „Jonukas ir Grytutė“, „Raudonkepuraitė“, „Miegančioji gražuolė“ ir kt. Pasak lektorės, pasakų pagražinti nereikėtų, nes vaikai turi suprasti, kad gyvenimas ne visada yra teisingas ir jie turi išgyventi jausmus, kuriuos gali panaudoti kasdienybėje.

ee Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka vykdo projektą „Keliaujantys pasakų lagaminai“, kviečiantį pedagogus ir tėvus atkreipti dėmesį į vaikų skaitymo ugdymo svarbą, siūlantį ieškoti naujų literatūros skaitymo strategijų, kurios žadintų vaikų smalsumą ir norą skaityti.

“Keliaujančiuose pasakų lagaminuose”, galima rasti pirštinines teatro lėles, popierinę knygą, muzikinį įrašą su atitinkama pasaka, edukacines, spalvinimo užduotis ir priemones, mokomuosius žaidimus. Siekta, kad pasakos, praktinės užduotys būtų įdomios, patrauklios vaikams, atitinkančios jų socialinius, kultūrinius, pažintinius ir kt. interesus.

Kretingos biblioteka kviečia tėvelius paruoštus lagaminus skolintis iš Vaikų literatūros centro (Vilniaus g. 8, II a.) vienos savaitės laikotarpiui ir pasiūlyti savo vaikams kartu vaidinti, skaityti ir žaisti.

 

 

Inga Tirevičiutė
Kretingos rajono savivaldybės
Valančiaus viešosios bibliotekos
Vyresn. bibliotekininkė projektinei veiklai ir atstovavimui
Vilniaus g. 8, Kretinga, LT-97108
tel.: (8 445) 78984

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *