Akmenės rajone šešėlinė ekonomika neturi nišos

Siekiant prisidėti prie nacionalinės akcijos „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“, Savivaldybėje surengtas  administracijos ir visuomenės susitikimas.

Mintimis apie šešėlinės ekonomikos  kuriamas problemas, pradėdamas renginį, pasidalijo Savivaldybės meras V. Mitrofanovas.  Jis sakė, kad Akmenės rajone šešėlinė  ekonomika neturi  nišos, griežta pašalpų mokėjimo tvarka  ją gerokai  susiaurino. O šalyje privalome kurti sistemą, kad niekas negalėtų pavogti ar apgauti. Verslą kontroliuojantys asmenys turėtų dirbti kaip konsultantai, o ne kaip represinių institucijų atstovai.

vvValstybinės darbo inspekcijos  Šiaulių skyriaus viršininkas Z. Griguola kalbėjo apie  darbo kolektyvo vidinę kontrolę, apie darbdavio atsakomybę, įvertinant  darbuotojų darbo saugos ir sveikatos  rizikos faktorius.  Z. Griguola apžvelgė Šiaulių regiono nelaimingų atsitikimų darbe atvejus.   Šiaulių  apskrities Valstybinės mokesčių inspekcijos viršininkė A. Tutkutė  analizavo  šešėlinės ekonomikos situaciją regione. Prelegentė sakė, kad  šešėlinės ekonomikos šalyje ženkliai sumažėjo, tačiau dar neišguita cigarečių ir alkoholio kontrabanda, dar gajus nelegalus  darbo užmokestis.  Inspekcijos viršininkė konstatavo, kad  vidutinis darbo užmokestis Akmenės rajone yra  vienas iš didžiausias Šiaulių regione. Išsamią informaciją socialinio verslo klausimais pateikė VšĮ „Versli Lietuva“  skyriaus vedėja A. Vizbarienė.  Ji paatviravo, kad  „Versli Lietuva“ E. Bijansko  vadovaujamai įmonei „Avastata“  padėjo surasti verslo kanalų.   Renginyje dalyvavo vicemeras A. Nicius, Administracijos direktoriaus pavaduotojas A. Bučys, Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyriausiasis specialistas S. Steponavičius, mero patarėjas T. Martinaitis, Valstybinės mokesčių inspekcijos Akmenės poskyrio viršininkė R. Juozapavičienė, Šiaulių teritorinės darbo biržos Akmenės skyriaus  vadovas A. Rudys.

Julija SEJAVIČIENĖ

Autorės nuotraukos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *