Klaipėdos kriminalistai tą pačią dieną sulaikė įtariamuosius Linčo teismu Rietave (Video)

wKlaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (VPK KPONTV) pareigūnai, gavę pranešimą apie nusikaltimą, tą pačią dieną sulaikė du asmenis, įtariamus Rietavo savivaldybės gyventojo pagrobimu.

 

2017 m. rugpjūčio 3 d. ryte į bendrąjį pagalbos centrą paskambinęs asmuo pranešė, jog naktį du asmenys, panaudoję psichinę ir fizinę prievartą, įkišo jį į automobilio bagažinę bei, nuvežę į netoliese esantį malūną, kankino elektra. Vėliau pranešėjui pavyko pačiam išsilaisvinti ir pabėgti.

 

Į šį pranešimą nedelsdami sureagavo Klaipėdos apskrities VPK pareigūnai. Aiškinantis įvykio aplinkybes nustatyta, kad galima neteisėto laisvės atėmimo priežastis – nukentėjusiojo tariamai įvykdyta piniginės vagystė.

www

Įtariama, kad pinigų pasigedęs vyras į pagalbą pasitelkė dar vieną asmenį ir abu nusivežė nelaimėlį į netoliese esantį malūną, kur, naudodami psichinę ir fizinę prievartą, jėga bandė išgauti prisipažinimą. Nukentėjusysis teigė, jog jam buvo grasinta ginklu, jis, surištas ir pakabintas ant sijos, buvo deginamas elektra.

 

Klaipėdos apskrities VPK KPONTV pareigūnai, pasitelkę Rietavo PK bei Patrulių rinktinės pareigūnus, tos pačios dienos vakare sulaikė 1979 m. gimusį, neteistą vietos ūkininką bei jam talkinusį 1991 m. gimusį aštuonis kartus už vagystes ir nesunkų sveikatos sutrikdymą teistą taip pat Rietavo savivaldybės gyventoją.

 

Jų gyvenamosiose vietose atliktų kratų metu rasti ir paimti, tikėtina, nusikaltimo metu panaudoti įrankiai (dalį jų buvo skubėta sunaikinti), ginklai bei šoviniai.

wwww

Sulaikytiesiems pareikšti įtarimai dėl neteisėto laisvės atėmimo ir savavaldžiavimo.

 

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius (ONKTS).

 

LR BK 146 str. 2 d. už neteisėtą laisvės atėmimą numato baudą arba areštą, arba laisvės atėmimą iki 4 metų.

 

LR BK 294 str. 2 d. už savavaldžiavimą panaudojant psichinę ar fizinę prievartą numato areštą arba laisvės atėmimą iki 5 metų.

 

            Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir nepripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *