LNK televizijos žurnalistui – atminimo ženklas „Už paramą policijai“ (Video)

News: Law , 2020-11-20 07:35
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Šiaulių m.

Lapkričio 13 d. Šiaulių apskrities policijos viršininkas Ramūnas Sarapas atminimo ženklu „Už paramą policijai“ ir „Angelo sargo“ skulptūrėle apdovanojo LNK televizijos operatorių ir žurnalistą Šiauliuose Artūrą Konderauską. Šis ženklas generalinio komisaro įsakymu teikiamas asmenims, kurie padėjo policijai palaikant viešąją tvarką, stiprinant teisėtvarką, atskleidžiant ir užkardant nusikalstamas veikas, o tokiomis „Angelo sargo“ skulptūrėlėmis už analogiškus nuopelnus skatina Šiaulių apskrities policija.
Žurnalistas-kriminalistas – taip Šiaulių apskrities policijos pareigūnai su šypsena vadina LNK reporterį Šiauliuose Artūrą Konderauską. Jį ir Šiaulių policiją sieja 22 bendradarbiavimo metai.
Iš Panevėžio į Šiaulius gyventi atvykęs Artūras įsidarbino „Splius“ televizijoje ir specializavosi, rengdamas reportažus teisėsaugos temomis, o vėliau tapo laidos apie teisėsaugą „01 02 03“ redaktoriumi. Vėliau jis buvo pakviestas dirbti į LNK televiziją, o dar vėliau jam pasiūlyta bendradarbiauti ir populiarioje laidoje „Farai“.
Nuo pat žurnalistinės karjeros pradžios Artūras dažnai su filmavimo kamera dalyvaudavo įvairiuose policijos rengiamuose reiduose, praleido ne vieną bemiegę naktį kartu su jais patruliuodamas, siekdamas apsaugoti visuomenę nuo nusikalstamų veikų, inicijavo ir kūrė siužetus nusikalstamumo prevencijos temomis.
Dirbdamas su policijos pareigūnais ir rengdamas reportažus, jis ne kartą pats sekė karštais nusikaltėlių pėdsakais ir padėjo pareigūnams atskleisti nusikalstamas veikas.
Paskutinis jo nuopelnas – tai pagalba, atskleidžiant 33metų vyro nužudymą. Spalio 17 dieną A. Konderauskas dirbo su Šiaulių AVPK patruliais, rengdamas reportažą laidai „Farai“. Tą vakarą Šiauliuose, Vilniaus g., buvo nudurtas iš alaus baro išėjęs vyras. Įtariamojo paieškose karštais pėdsakais labai padėjo Artūro atmintis. Kartu su pareigūnais peržiūrėdamas vaizdo stebėjimo kamerų alaus bare vaizdus, jis atpažino įtariamąjį ir padėjo identifikuoti jo asmenybę, nes prieš keletą savaičių su pareigūnais jis ne kartą buvo važiavęs į iškvietimus dėl šio asmens darytų teisėtvarkos pažeidimų. Po pusės paros įtariamas nužudymu asmuo buvo sulaikytas.
Prieš metus Artūras padėjo sulaikyti parduotuvę apiplėšti pasikėsinusį asmenį. 2019 m. lapkričio mėnesį žurnalistas, dirbdamas su pareigūnais, atvyko pagal iškvietimą į Šiauliuose, Gluosnių g., esančią parduotuvę, kur narkotinės abstinencijos inspiruotas, kaukėtas ir peiliais ginkluotas šiaulietis pasikėsino įvykdyti plėšimą. Nors pardavėja savo kūnu užrėmė parduotuvės laukujes duris ir bandė plėšiką sulaikyti, tačiau vyras išdaužė šalia durų esančios vitrinos stiklą ir pabėgo.
Pasišalinusio iš įvykio vietos įtariamojo kartu su patruliais ieškojo ir Artūras. Būtent, jis pirmas ir aptiko plėšiką. Žurnalisto dėka nusikaltėlis buvo sulaikytas ir perduotas pareigūnams.
Prieš keliolika metų Šiauliuose per išgertuves buvo nužudytas žmogus. Tada reporteris rengė reportažą apie buitinę žmogžudystę. Į butą, kuriame buvo įvykdytas nusikaltimas, pareigūnai Artūro neįleido, todėl jis filmavo daugiabučio namo laiptinėje. Staiga žurnalistas išvydo į laiptinę įeinantį vyrą su akivaizdžiomis sumušimų žymėmis veide. Jį nusmelkė įtarimas, kad tai gali būti svarbus liudytojas, todėl nusekė paskui jį iki namų, o tada paskambino policijos pareigūnams. Paaiškėjo, kad šis vyriškis - į nusikaltimo vietą sugrįžti panoręs žmogžudys.Video medžiaga:Atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN