Paroda „Išsigelbėjęs Lietuvos žydų vaikas pasakoja apie Šoa“

News: Events , 2021-09-06 20:32
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Kelmės r.

Rugsėjo 3-24 d. Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centro galerijoje eksponuojama paroda „Išsigelbėjęs Lietuvos žydų vaikas pasakoja apie Šoa“. Tai Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejaus parengta kilnojamoji paroda, skirta Holokausto metais nužudytiems Lietuvos žydų vaikams atminti. Kiekviena Holokausto metais išgelbėto žydų vaiko istorija atskleidžia ne tik konkrečios šeimos, bet ir visų Lietuvos žydų tragediją.

Prieš karą Lietuvoje gyvenę žydai tapo masinių, sistemingų, metodiškų žudynių aukomis. Šie skaudūs įvykiai, vykę daugumoje Lietuvos miestų ir miestelių, neaplenkė ir Kražių žydų bendruomenės. Čia, netoli Medžiokalnio, 1941 m. rugpjūčio mėnesio pabaigoje, buvo nužudyti dauguma gete likusių žmonių. Istorikas St. Buchaveckas tai pavadinęs „Žydų vaikų išžudymu“, kadangi užrašas ant paminklo hebrajų kalba pažymi, kad čia buvo nužudyti 71 Kražių žydas, iš kurių 6 vyrai ir moterys, 65 vaikai.

Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centro muziejus, šiemet minėdamas Lietuvos žydų Holokausto 80-metį, paroda „Išsigelbėjęs Lietuvos žydų vaikas pasakoja apie Šoa“ kviečia visus pažinti savo krašto praeitį, prisiminti skaudžias tiek visos šalies, tiek vietinės žydų bendruomenės netektis.


Aistė Mažonienė,
Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centro vyr. specialistė (turizmui)


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN