Kultūros pavasris`23 Tauragėje (2023-03-24)

News: Events , 2023-03-25 00:22
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Tauragės r.

Kovo 24 d. savo kelionę pas žiūrovus pradeda įvairiaspalvis, daugiau kaip dešimtmetį skaičiuojantis „Kultūros pavasario“ renginių ciklas.
Jis kasmet skleidžia įvairialypę meno aurą ir kūrybinę bendrystę su įvairių žanrų profesionalais ir meno mėgėjais. Kiekvienais metais „Kultūros pavasaris“ atranda ir kitą temą, kuriai įkvėpimo semiasi iš aplinkybių bei lankytojų padiktuoto žingeidumo. O jie sako, kad negalima atsilikti nuo civilizacijos pokyčių. Reikia išlaikyti pusiausvyrą, prisitaikyti prie tradicijų ir naujovių, atrasti tarp jų jungties formas. Šių metų tema – „Jungtys tarp tradicijų ir naujovių“.
Nuo kovo 24 iki gegužės 5 dienos Tauragės kultūros rūmuose vyks keturi skirtingi meno jungčių ciklai.

* Kovo 24 d. 17 val.– Žodžio, muzikos ir dailės performansas – Meno degustacija „Akimirka iš praeities“. Istorija byloja, kad Tauragėje XIX a. trumpam buvo apsistojusi ne viena meniška pasaulio garsenybė - prancūzų rašytojas Onorė de Balzakas, vokiečių kompozitorius Robertas Šumanas, vokiečių dailininkas Julijus Frydrichas Dioringas ir kitos pasaulinio garso asmenybės. Trys asmenybės įkvėpė meno degustacijai, kurioje susilies literatūra, tapyba ir muzika.
Fone gyvai skambant pianino garsų improvizacijoms, ant drobių ryškės spalvingi potėpiai , o iš sielos gelmių išsiverš literatų kūryba. Praeities įkvėptas vakaras bus pakilus ir kūrybingas tarsi Onorės de Balzako laiškas mylimajai Evelinai Hanskai, vokiečių kompozitoriaus Roberto Šumano muzika arba Julijaus Frydricho Dioringo tapyba.

* Balandžio 14 d. 18 val. – Klaipėdos jaunimo teatro grupės „Graži ir ta galinga“ spektaklis-koncertas „Mimozos ir Sirenos“. Kuklumo ir puikybės junginys atskleis universalią ir graudžiai juokingą temą – net gražiausi ir galingiausi kartais nori užsisklęsti lyg mimozos žiedas ar kaukti kaip pavojaus sirenos. Ryški aktorystės ir muzikavimo jungtis kvies susiburti visą kultūros bendruomenę ir šventiškai pasitikti balandžio 15-ąją – Pasaulio kultūros dieną.

* Balandžio 28 d. 17 val. – ETNO penktadienis kvies kultūrinei lietuvių ir ukrainiečių bendrystei, kuria siekiama labiau pažinti abiejų šalių kultūrinius panašumus bei skirtumus. Jie atspindės parodoje „Etno ženklai tapyboje. Ukraina – Lietuva“ ir koncerte „Lietuvių ir ukrainiečių aranžuotos liaudies dainos“, kurias atliks Lietuvos operos ir baleto teatro solistas Jonas Sakalauskas , Ukrainos nacionalinės operos solistė Ksenya Bakhritdinova Kravchuk ir pianistas Darius Mažintas.

* Gegužės 5 d. 17 val. – Edukacinis koncertas „Jungtys“. Ar leisime užželti takams į mūsų kultūrinį tapatumą? Visi atsakymai – edukaciniame koncerte „Jungtys“, kuriame daug kartų girdėtos Tauragės krašto dainos atgims nauju muzikiniu skambesiu ir moderniomis aranžuotėmis. Programą papildys Media pasakojimai – pasikalbėjimai mirštančiuose vienkiemiuose, kuriuose jau senokai nutilo daina ir smagūs kaimyniški pokalbiai. Ši jungtis – tai gyva Tauragės krašto istorija, kurią turime išgirsti, kad pakeltų, padrąsintų, įkvėptų.

Išskirtinių renginių ciklas šiemet įsilies į Tauragės – Lietuvos kultūros sostinės 2023 programą. Visi renginiai nemokami.

Projekto „Kultūros pavasaris“ vadovė – Tauragės kultūros centro vyriausioji renginių režisierė Algima Jusčiuvienė. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, LR Kultūros ministerija ir Tauragės rajono savivaldybė.
Tauragės kultūros centras


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN