Nors pats negeria, tačiau „naminukę“ gamino „savoms reikmėms“

Naujienos: Teisėtvarka , 2021-01-14 17:32
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com

Beveik visi demaskuoti „naminukės“ gamintojai aiškina, kad ją gamino „savo reikmėms“. Tokią pat versiją pateikė ir sausio 12-osios vidurdienį Radviliškyje su „velnio lašų“ kroviniu sulaikytas 57 metų joniškietis.
Vyro vairuojamą automobilį Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnai pastebėjo stoviniuojantį Gedimino gatvėje. Pareigūniška nuojauta Veiklos skyriaus tyrėjus paakino šiuo automobiliu pasidomėti išsamiau. Jame buvo rasti trys penkialitriai plastikiniai indai su skaidriu skysčiu. Tai buvo ne vanduo. Iš atsuktų indų tvokstelėjo naminės degtinės kvapas. Seniau Radviliškyje gyvenęs vyras pripažino, kad savo pagamintą naminę degtinę vežė vienam radviliškiečiui, pastarojo prašymu. Tikėjosi uždirbti 75 eurus.
Sulaikytasis „naminukės“ turėjo ne tik automobilyje. Atlikus kratą jo namuose, esančiuose Joniškio rajone, pareigūnai rado dar apie 117 litrų tokio pat alkoholio ir aparatą jam gaminti. Jis rastas lauko vietuvėje, kurioje ir vykdavo naminės degtinės gaminimo procesas. Vyras kalbėjo labai prieštaringai: čia jis teigė, kad „naminukę“ varė savo reikmėms, paskui – kad pats negeria…
Nepaisant to, kokiu tikslu gaminama naminė degtinė, įstatymas už tokią gamybą numato baudžiamąją atsakomybę. Joniškiečiui pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto naminių stiprių alkoholinių gėrimų gaminimo, laikymo ir gabenimo. Tuo metu, kai gyveno Radviliškyje, vyras dėl analogiškos nusikalstamos veikos taip pat turėjo reikalų su teisėsauga ir už tai buvo teistas.
Beje, vyras šįkart „naminukę“ gabeno automobiliu, kuriam neatlikta privalomoji techninė apžiūra. Tad jis pateko dar ir Administracinio nusižengimų kodekso dispozicijon ir jam teko susimokėti baudą.


Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė


  • © 2023 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN