Joniškyje, tarp muziejaus saugyklos eksponatų – neteisėtai laikomi sprogmenys ir ginklai

Naujienos: Teisėtvarka , 2021-03-25 20:08
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Joniškio r.

Jei ne poreikis perkraustyti Joniškio istorijos ir kultūros muziejaus saugyklos eksponatus iš vienų patalpų į kitas, būtų ir nepaaiškėję, kad saugykloje yra ir labai nesaugių daiktų.
Kovo 23-iosios popietę Joniškio rajono policijos pareigūnai gavo pranešimą apie šio muziejaus saugykloje rastus įtartinus eksponatus.
Pareigūnus pasitiko šio muziejaus darbuotojas, kuris tądien su kolegomis perkraustė eksponatus iš Vilniaus g. esančio vieno pastato į kitą. Nešant vieną dėžę, muziejininkas-archeologas pastebėjo seną karo laikų sprogmenį, kuris jam pasirodė esąs su sprogstamąja medžiaga. Inventorizacijos numerio ant jo nebuvo. Vyras sprogmenį iš dėžės atsargiai išėmė ir padėjo ant žolės. Buvo nuspręsta patikrinti, ar į naująsias patalpas nebuvo daugiau sunešta pavojingų eksponatų. Vienas jų taip pat sukėlė įtarimą. Sprogmuo buvo labai sunkus, tačiau su inventorizacijos numeriu. Apie tokias radybas muziejaus darbuotojai pranešė policijai.
Iškviesti Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ pareigūnai paėmė karo laikų du artilerijos sviedinius ir vieną prieštankinę granatą. Anot išminuotojų, sprogmenys pavojaus gyvybei nekėlė, juos galima buvo transportuoti, todėl buvo išvežti į saugią vietą sunaikinti.
Vakar Joniškio pareigūnai į muziejų nuvyko vėl, norėdami išsiaiškinti, ar muziejus turi leidimą ginklams bei šaudmenims laikyti, ir apžiūrėjo visus saugyklos eksponatus. Po apžiūros teko vėl kviesti „Aro“ pareigūnus. Šie iš muziejaus sunaikinti išsivežė dvi mokomąsias kumuliacines granatas, aštuonių artilerijos sviedinių, vienuolikos rankinių granatų, dviejų minų, dviejų prieštankinių granatų ir keturių minosvaidžio minų korpusus, 25 mm artilerijos sviedinį. O policijos pareigūnai paėmė karo laikų tris revolverius, du lygiavamzdžius šautuvus, taip pat įvairių ginklų dalių. Ginklai bus perduoti specialistams, kad šie ištirtų, ar ginklai tinkami šaudyti.
Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymas reglamentuoja, kad, norint laikyti ginklus ir sprogmenis, reikia turėti tam leidimą. Kiekvienas ginklas turi turėti jo įsigijimo dokumentus. Kolekcionuojami ginklai ir sprogmenys turi būti deaktyvuoti ir pripažinti netinkamais naudoti.
Joniškio istorijos ir kultūros muziejus leidimo šaunamiesiems ginklams ir sprogmenis laikyti neturi. Tad dėl neteisėto disponavimo jais pradėtas ikiteisminis tyrimas, kurio metu bus siekiama išsiaiškinti, kaip šie ginklai pateko į muziejų, kodėl jie nebuvo saugomi taip, kaip reglamentuoja Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymas, kodėl nepasirūpinta leidimu jiems laikyti.


Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN