Neužrakintas automobilis – užtikrinta bėdos preliudija (Video)

Naujienos: Teisėtvarka , 2021-05-18 20:11
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Kelmės r.

Neužrakintas automobilis – ne tik masalas profesionaliems vagims. Pasivažinėti automobiliu, kurio durelės nerakintos, o užvedimo spynelėje dar ir raktelis įkištas, dažnai susigundo nepilnamečiai, alkoholio ar narkotinių medžiagų nuotykiams įkvėptas jaunimas ir net psichikos sutrikimų turintys asmenys. Jų pasivažinėjimas aplinkiniams kelia didžiulį pavojų ir dažnai baigiasi eismo įvykiu, kurio metu sumaitojamas automobilis.

Gegužės 14-ąją prasidėjęs įvykis Pakruojyje baigėsi Kelmės rajone. Dienos metu 71-metis pakruojietis, savo automobilį „Toyota Avensis Verso“ palikęs nerakintomis durimis ir su užvedimo rakteliais spynelėje Vytauto Didžiojo gatvės namo kieme, po valandos, kaip ir reikėjo tikėtis, jo neberado. Prie tokios „dovanėlės“ ilgapirščiams senjoras transporto priemonėje dar buvo palikęs ir automobilio registracijos dokumentus, ir savo asmens pasą, ir piniginę su 500 eurų, o daiktų dėtuvėje - dar 300 eurų ir dviejų bankų mokėjimo korteles.

Praėjus valandai po vagystės, 16.20 val., iš Kelmės rajono atskriejo žinia, kad Kelmės r., Ramučių k., šis automobilis rastas įvažiavęs į griovį. Įvykio liudytojas pasakojo, kad jį nustebino keistai po važiuojamąją dalį manevruojantis ir avarines situacijas keliantis automobilis, kuris galiausiai metėsi į priešpriešinio eismo juostą, į žiedinę sankryžą įvažiavo prieš eismą ir nuriedėjo į griovį.
Į eismo įvykio vietą atvykę pareigūnai vairuotoją rado sėdintį kelkraštyje. Vyras elgėsi keistai, nors alkoholio matuoklis parodė nulį. Jis prisistatė Jonu Petkumi iš Ukmergės ir nurodė, kad jam 25-eri metai, nors realiai atrodė dvigubai vyresnis. Pokalbio metu jis nurodė vis skirtingas gimimo datas. Vyras teigė, kad automobilį išsinuomojo Klaipėdoje, tačiau jokios nuomos sutarties pareigūnams pateikti negalėjo. Po to ėmė tvirtinti, kad automobilį davė draugas pasivažinėti.

Kai paaiškėjo, kad į griovį įvažiavęs „Toyota Avensis Verso“ yra automobilis, kurio prieš valandą pasigedo pakruojiškis, automobilį vairavusį vyrą apsispręsta vežti į areštinę. Atsidūręs tarnybiniame policijos automobilyje, jis prisipažino, kad nėra Jonas Petkus, ir įvardijo tikruosius savo asmens duomenis. Pasirodo, tai - 61-nerių metų Pakruojo gyventojas, kuris automobilį pavogė, nes norėjo pasivažinėti, o pavardę melavo, išsigandęs atsakomybės. Vyras skundėsi įvairių kūno vietų skausmais, tačiau medikai diagnozavo vieno kojos padikaulio lūžį ir išleido gydytis ambulatoriškai. Vyras tądien į namus neiškeliavo, nes buvo uždarytas į areštinę, kadangi dėl automobilio vagystės jam buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. O dėl to, kad transporto priemonę vairavo, neturėdamas tam teisės, nes jos nėra įgijęs, ir vairuodamas sukėlė eismo įvykį, kurio metu buvo apgadinta ne jam priklausanti transporto priemonė, pakruojiškiui pradėta dar ir administracinė teisena. Šiuo metu vyras perduotas psichiatrams.

Taigi automobilis prašosi rakinamas ne tik jūsų pačių turto saugumo sumetimais, bet ir dėl kitų eismo dalyvių sveikatos ir gyvybės saugumo. Laisvai prieinamu automobiliu pasivažinėti susigundę jokių vairavimo įgūdžių neturintys asmenys anapilin gali pasiųsti ne vieną jų kelyje pasitaikantį eismo dalyvį.


Filmuotą medžiagą rasite čia:

Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė


  • © 2023 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN