Medžiagų apykaitai būtina gerai savo funkciją atliekanti skydliaukė

Naujienos: Mokslas , 2021-08-22 19:51
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com

Būtinasis mikroelementas selenas padeda užtikrinti normalią skydliaukės veiklą. Neseniai paskelbto ispanų tyrimo duomenys patvirtina ankstesnių tyrimų duomenis.

Gera skydliaukės veikla itin svarbi sveikatai. Skydliaukė „atsakinga“ už medžiagų apykaitos reguliavimą visose ląstelėse.
Medžiagų apykaitą trumpai galima apibūdinti kaip visas organizme vykstančias chemines reakcijas. Jas reguliuoja skydliaukės išskiriami hormonai. Taigi, jei medžiagų apykaita nevyksta taip, kaip turėtų, mūsų organizmas nesugeba optimaliai paversti kalorijų energija.
Mokslo žurnalo „Endocrinología, Diabetes y Nutrición“ sausio mėnesio numeryje paskelbtas ispanų atliktas tyrimas pavadinimu „SET1“. Remiantis jo duomenimis matyti, kad mikroelementas selenas padeda stabilizuoti skydliaukės veiklą.


Skydliaukės veiklos ir seleno tyrimas

Tyrime „SET1“ dalyvavo 45 asmenys, daugiausia moterys. Keturis mėnesius tiriamieji kasdien vartojo seleno papildą. Jų skydliaukės veiklos rodikliai buvo vertinami prieš tyrimą ir tyrimui pasibaigus.
Mūsų organizme skydliaukė paprastai suaktyvina neaktyvų hormoną T4, paversdama jį medžiagų apykaitai būtinu hormonu T3. Normaliai skydliaukės veiklai užtikrinti būtinas selenas.
Deja, Ispanijos, Lietuvos ir didžiosios dalies Europos žemės ūkio paskirties dirvose, atitinkamai ir javuose, šio mineralo yra per mažai. Būtent dėl to vien tik iš maisto gauti pakankamai seleno gali būti sudėtinga.


Padeda būtiniesiems seleno baltymams

Seleno galima gauti iš įvairaus maisto, pavyzdžiui, kepenų, inkstų, viso grūdo produktų ir jūros gėrybių. Jis naudingas daugybei įvairių nuo seleno priklausomų enzimų, vadinamųjų seleno baltymais. Žmogaus organizme yra 25–30 skirtingų seleno baltymų; keletas jų būtini normaliai skydliaukės veiklai užtikrinti.
Jei jums trūksta seleno, minėti seleno baltymai gali nepajėgti atlikti savo funkcijų ir taip sutrikdyti skydliaukės veiklą.


Moksliniais dokumentais patvirtintas įsisavinimas

Daniškas seleno preparatas „SelenoPrecise“ pasirinktas naudoti keletui seleno tyrimų atlikti būtent dėl moksliniais dokumentais patvirtinto įsisavinimo.
Remiantis tyrimų duomenimis, organizmas įsisavina 88,7 procentus seleno mielėse esančio seleno.
Preparatas „SelenoPrecise“ panaudotas daugybėje plataus masto tyrimų, įskaitant ir 2013 m. „International Journal of Cardiology“ paskelbtą novatorišką švedų tyrimą „KiSel-10“.


Daugiau apie produktą galima pasiskaityti čia:
https://www.pharmanord.lt/produktai/details/bio-selenium-zinc


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN