Šilalės meno mokykloje startavo suaugusiųjų mėgėjų mokymas

Naujienos: Švietimas , 2021-10-09 08:12
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Šilalės r.

Nuo šių metų spalio 4 d. Šilalės meno mokykloje startavo suaugusiųjų mėgėjų mokymas. Ilgai brandinta idėja suteikti galimybę ir sąlygas pažinti vaizduojamąjį meną, muzikos pasaulį ir tobulėti asmeniškai suaugusiųjų meno klasėse, pritarus steigėjui, pagaliau įgavo realų pavidalą. Norą keletą valandų per savaitę užsiimti artima sielai veikla bendraminčių rate pareiškė 31 Šilalės miesto ir rajono gyventojas. Iki šiol Šilalės ir rajono žmonės galėjo realizuoti meninius poreikius tik šokdami arba dainuodami skirtingose Šilalės miesto ar rajono kultūros įstaigose ir juose veikiančiuose mėgėjų kolektyvuose.Šviesiose ir erdviose Dailės ir skulptūros studijos patalpose, porą kartų per savaitę jau vyksta pirmieji suaugusiųjų keramikos užsiėmimai, kur dvejose grupėse po dvi valandas per savaitę su užsidegimu darbuojasi šio meno subtilybes norintys pažinti mokiniai. Suaugusiųjų piešimo ir tapybos grupėje, kartą per savaitę po dvi akademines valandas bus tyrinėjama dailės pradmenų abėcėlė - spalvotyra, grafinė raiška ir bandomi žengti, nors ir daugeliu atveju nedrąsūs, bet savarankiški, kūrėjų žingsniai. Muzikos suaugusiųjų klasėse panoro mokytis du mokiniai - vienas noriai brazdina bosinės gitaros stygas, kitas - realizuoja savo užsidegimą išmokti skambinti pianinu. Abu gilinasi į įnstrumento valdymo subtilybes užsiėmimuose vieną valandą per savaitę.


Dailės ir keramikos paslapčių suaugusiuosius moko Šilalės meno mokyklos dailės mokytojas metodininkas Andrius Zaikauskas, gitaros valdymo paslapčių muzikos vyresnysis mokytojas Aleksej Morozov, fortepijono - muzikos vyresnioji mokytoja Loreta Venckuvienė.Nors kai kurie dailės užsiėmimai prasideda po septintos valandos vakaro ir tęsiasi iki devynių, naujųjų mokinių noras užsiimti savo mėgstama veikla dėl to nesumažėjo, priešingai - valandos, praleistos studijose pralekia kaip vėjas, nes bendraujant ir atliekant kūrybines užduotis laikas lekia nepastebimai, o pirmieji rezultatai jau džiugina ir pačius kūrėjus ir jų mokytoją.

Tikimąsi, kad šalį užklupusi pandemijos neganda bei sąlygiškai neapibrėžta ekonominė situacija šalyje, nesutrukdys vystytis drąsiai kūrybinei iniciatyvai ir ateityje prie meno mėgėjų suaugusiųjų esamų grupių prisijungs ir daugiau dailės, muzikos, gal net šokio mylėtojų!


Šilalės meno mokyklos informacija
šaltinis: https://silale.lt/go.php/lit/Silales-meno-mokykloje-startavo-suaugusiuju-megeju-mokymas


  • © 2023 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN