Stingdantį šaltį atlaiko ne visi: 5 patarimai, kaip apsaugoti telefoną

Naujienos: Mokslas , 2021-12-08 14:57
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com

Prasidėjus didesniems šalčiams galime pastebėti, kad išmanieji įrenginiai lauke veikia kiek kitaip, nei įprasta. Minusinėje temperatūroje telefonai daug greičiau išsikrauna, lėčiau veikia ar net visai išsijungia, tad svarbu žinoti esmines taisykles, kurios padės išvengti šių reakcijų į šaltį.

Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas pateikia svarbiausius patarimus, kurių reikėtų laikytis norint apsaugoti išmaniuosius įrenginius užklupus minusinei temperatūrai.

1. Laikykite telefoną kuo arčiau kūno. Dėl didesnio šalčio telefonai greičiau išsikrauna ar net visai išsijungia. Norint apsaugoti telefono bateriją vertėtų įrenginį laikyti kišenėje, esančioje arčiausiai kūno ar pasikabinti ant kaklo po viršutiniais lauko drabužiais. Savo kūno šiluma apsaugosite įrenginį nuo rimtesnių gedimų ir užtikrinsite, kad baterija išliks šilta ir laikys ilgiau. Neturint galimybės įsidėti įrenginio į kišenę, rekomenduojama laikyti jį rankinėje ar kuprinėje, apvynioti šaliku ar tiesiog įkišti į pirštinę.

2. Visiškai įkraukite telefoną. Prieš išeinant iš namų vertėtų visiškai įkrauti telefono bateriją. Taip pat naudinga „apsišarvuoti“ išorinėmis baterijomis ar papildomais įkrovikliais, kuriuos galėtumėte naudoti automobilyje ar darbe. Išorinės baterijos užtikrins, kad turėtumėte veikiantį telefoną būnant lauke ilgesnį laiką, tačiau nešiojamą įkroviklį taip pat reikėtų laikyti kiek įmanoma šilčiau – kišenėje ar specialiame dėkle.

3. Nekraukite atšalusio įrenginio. Viena svarbiausių taisyklių, norint išvengti rimtų telefono gedimų – niekada nekraukite sušalusio įrenginio. Iš lauko įnešus telefoną į šiltą patalpą, panašiai kaip ir ant akinių ar kitų stiklo paviršių, kaupiasi drėgmės kondensatas. Parsinešus įrenginį iš lauko, rekomenduojama palikti jį atšilti sausoje vietoje, palaipsniui „pripratinti“ prie normalios temperatūros ir tik tada pradėti įkrovimą.

4. Pasirūpinkite dėklais ir ausinėmis. Tam, kad telefonai nesušaltų, reikėtų juos „aprengti“, todėl rekomenduojama pasirūpinti drėgmei ir šalčiui atspariu dėklu. Sušalus telefonams jie tampa itin trapūs ir lengvai dūžta, o naudojantis jais su pirštinėmis, neretai išslysta ir iškrenta iš rankų. Telefono dėklai padės apsaugoti įrenginį ne tik nuo šalčių, bet ir nuo drėgmės ar smūgių. Šaltuoju metų laiku patogu naudoti dėkliuką, kuriuo galite pasikabinti telefoną ant kaklo po viršutiniais rūbais – taip įrenginį laikysite saugiau ir šilčiau. Norint, kad telefonas ilgiau neišsikrautų, reikėtų stengtis kuo mažiau naudoti jį lauke. Tam puikiai pravers ausinės, kurios leis atsiliepti į skambučius ar klausytis muzikos neištraukiant įrenginio iš kišenės.

5. Įjunkite specialius režimus ar visai išjunkite telefoną. Išmaniajame įrenginyje pasirinkite energijos taupymo arba „Lėktuvo“ (angl. „Airplane“) režimus. Taupyti energiją „iPhone“ telefonų naudotojai gali paspaudę: „Settings“ > „Battery“ ir įjungę „Low Power Mode“ režimą. „Android“ telefonams ši funkcija prieinama: „Nustatymai“ > „Įrenginio priežiūra“ > „Akumuliatorius“ > „Energijos taupymo režimas“. Šios funkcijos šiek tiek apribos telefono galimybes, tačiau leis naudotis įrenginiu ilgesnį laiką. Vienas paprasčiausių būdų kuo ilgau išsaugoti bateriją – įrenginį išjungti. Tai ypač naudinga, jei planuojate šaltyje praleisti daugiau laiko. Norint taupyti baterijos gyvavimo laiką, taip pat reikėtų išjungti buvimo vietos nustatymo paslaugas ir uždaryti kuo daugiau programėlių.


Daugiau informacijos:
Asta Buitkutė
„Tele2“ atstovė ryšiams su visuomene
M +370 668 00 467
@ asta.buitkute@tele2.com


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN