Klaipėdoje pradėjo veikti ukrainiečių registracijos centras

Naujienos: Savivalda , 2022-03-14 18:24
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Klaipėdos m.

Klaipėdos miesto savivaldybė skelbia, kad pradėjo veikti karo pabėgėlių iš Ukrainos registracijos centras adresu Paryžiaus Komunos g. 16A, Klaipėda.

Pabėgėlių registracijos centre bus teikiamos visos karo pabėgėliams iš Ukrainos reikalingos paslaugos ir pagalba. Čia jiems padės Raudonojo Kryžiaus, „Maisto banko“, Vaikų teisių tarnybos ir kitų institucijų atstovai. Ukrainiečiai Klaipėdos registracijos centre bus registruojami kasdien, įskaitant savaitgalius ir šventines dienas, nuo 8 iki 22 valandos. Numatyta, kad, esant poreikiui, pavyzdžiui, jei atvyks naktį, pabėgėliai iš Ukrainos čia galės ir pernakvoti. Registracijos centruose galima apsistoti iki 72 valandų. Iš čia ukrainiečiai vyks į naujus laikinus namus, kuriuos jiems suteikia Lietuvos žmonės per „Stiprūs kartu“ platformą arba - į savivaldybių siūlomas patalpas. Centro veiklą koordinuoja Vidaus reikalų ministerija, reikalingu aprūpinimu rūpinasi Klaipėdos miesto savivaldybė.

Užsiregistruoti Migracijos departamente turi visi atvykusieji iš Ukrainos. Tuo turi pasirūpinti jie patys arba tai padaryti turi paraginti juos priimantys žmonės. Užsiregistravę MIGRIS sistemoje (teritoriniame migracijos tarnybos padalinyje arba registracijos centre), pabėgėliai įteisina savo buvimą Lietuvoje ir gali gauti paramą iš įvairių šalies institucijų (apgyvendinimo, į(si)darbinimo, sveikatos, vaikų ugdymo, transporto, socialinės paramos ir kt. klausimais).


šaltinis: https://www.silute.lt/naujienos/klaipedoje-pradejo-veikti-ukrainieciu-registracijos-centras/9025


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN