KKKC Parodų rūmuose – studentų paroda „Minimalizmas ir dar kai kas...“

Naujienos: Renginiai , 2023-02-01 23:45
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Klaipėdos m.

Vasario 3 d., penktadienį, 17.30 val. Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) atidaroma VDA Klaipėdos fakulteto studentų darbų paroda „Minimalizmas ir dar kai kas…“.

Šioje parodoje VDA Klaipėdos fakulteto grafinio dizaino programos studentai pristato savo tapybos, skaitmeninių technologijų, grafikos ir fotografijos darbus. Visus kūrinius vienaip ar kitaip vienija minimalistinė tematika.

Vienoje iš salių pristatomi antro ir trečio kurso studenčių Erikos Nauckūnaitės, Aistės Almanaitės ir Gintarės Gedrimaitės tapybos darbai.

E. Nauckūnaitės triptikas „Spalvų žaidimas“, pasak autorės, „tai savotiškas žaidimas su spalvomis. Tapant iš anksto planuojama, kokia bus kita spalva bei kokį plotą ir vietą ji užims drobėje. Tuomet spalva maišoma, tapomas mažas plotelis šalia, jeigu spalva netinka – ji nuvaloma, ir maišoma iš naujo. Kūriniuose atsikartoja tik kelios spalvos, užimančios didžiausią plotą – dominuoja“.

A. Almanaitės tapybos tematika – „Laiko tėkmė“. „Kūriniai vaizduoja laiko ritmą, jo amžiną tekėjimą ir nuolatinį judėjimą į priekį. Vizualiai tėkmė perteikiama per mums lengviausiai pastebimą ir jaučiamą laiko judėjimą: metų laikų, dienos ir nakties kaitą su spalvingais ryto ir vakaro intarpais. Laiko samprata išreikšta minimaliomis abstrakčiomis formomis ir spalvų ritmu. Kiekvienas tonas siejasi su nuolat aplink mus vizualiai besikeičiančiais laiko judėjimo pirmyn įrodymais”, – kūrinius pristato autorė.

G. Gedrimaitės tapybos tema – „Vasaros sapnai“. „Momentas prie jūros, plaukiojimas mariose tampa unikalia patirtimi, kuri man leidžia pamatyti gyvenimą kitu kampu. Žmogus – pagrindinis subjektas, kuris šiose situacijose išryškina įvykio gyvybingumą. Jūros tematika, pateikta per žmonių figūras, tampa svarbiu akcentu, išryškinančiu prisiminimus“, – rašo autorė.

Kitoje parodų erdvėje bus galima išvysti Dariaus Odino, Paulinos Kontrimaitės ir Mortos Žukauskaitės skaitmeninio meno darbus. D. Odino darbai – abstraktūs, juose dominuoja augalų, moters, antikinių skulptūrų motyvai ir ryškios spalvos. Pasak autoriaus, jis „nenori įtakoti žiūrovo mąstymo, viskas palikta interpretacijai”.

P. Kontrimaitės kūriniai dvelkia retrostiliumi. Ne veltui autorė savo darbų seriją pavadino „Retro plakatai“. Savo darbus ji pristato taip: „Plakatų serija skirta pažinti šiuo metu į pasaulį grįžtantį retrostilių. Įkvėpimo buvo semtasi iš muzikos, citatų, vintažinių žurnalų ir labiausiai – iš JAV 1970 m. plakatų stilistikos. Idėja – per spalvą, formą ir kompoziciją į šiuolaikinį plakatą įnešti nostalgišką jausmą.“

M. Žukauskaitė eksponuojamus kūrinius pavadino „Skaitmeninis puantilizmas“. „Tai darbai, atlikti kompiuteriu. Kompiuterio sistemos skaitmeninį vienetą (pixelį) labai išdidinus, gaunamas vaizdas, sudarytas iš mažų kvadratų. Į šią techniką pasinėriau studijų metu eksperimentuodama su įvairiomis meninėmis raiškos priemonėmis. Dirbant su mažais kvadračiukais, esi įspaustas į rėmus ir tai skatina ieškoti įdomių kūrybinių sprendimų“, – sako autorė.

Šalia skaitmeninio meno bus galima išvysti pirmo ir antro kurso studentų darbų, kurie taip pat atliepia parodos idėją – minimalizmą. Pirmo kurso grafinio dizaino studentų darbai – ranka ir spalvotu tušu atlikti eksperimentai, kurių metu siekiama išlaisvinti rankos judesius, linijos ir kompozicijos grožį.
Antro kurso grafinio dizaino studenčių Austėjos Andriulaitytės ir Nedos Pociūtės darbai – tai abstrakčios teksto ir objekto interpretacijos, sukuriant kažką tarpinio tarp abstrakcijos ir plakato. Jų darbuose nagrinėjami objektai – siūlas ir skardinė.

Darbų autoriai: Meda Srėbaliūtė, Beatričė Arštikytė, Gabija Malukaitė, Laura Rupšytė, Zlata Riabova, Sofiia Kirku, Neda Pociūtė, Gintarė Gedrimaitė, Olga Lapygina, Austėja Andriulaitytė.

Parodos kuratorius – VDA Klaipėdos fakulteto grafinio dizaino programos vadovas lekt. Martynas Lapas.

Paroda veiks iki 2023 m. vasario 19 d.

KKKC Parodų rūmų (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) darbo laikas: trečiadienį–sekmadienį 11–19 val. (valstybinių švenčių dienomis nedirba).

Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama. Informuojame, kad dalyviai gali būti matomi renginio nuotraukose ir vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN