„Pupų pėdielis“: žemaičių tarmė – vaikų lūpose (Mažeikiai)

Naujienos: Švietimas , 2023-03-17 20:53
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Mažeikių r.

Šiandien, kovo 17 d., Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centro Pramogų salėje vyko jubiliejinis – dešimtasis – rajoninio etnokultūrinio projekto „Pupų pėdielis“ renginys. Jis subūrė per 200 žemaičių tarme kalbančių, liaudies dainas ir šokius pamėgusių rajono ikimokyklinukų, priešmokyklinukų, pradinukų, jų mokytojų, tėvelių.

Susirinkusiuosius sveikino, linksmai pabendrauti, pašokti ir daug gerų emocijų namo parsinešti linkėjo Mažeikių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Linas Memys, kiti svečiai.

Žemaičių tarme įdomias, šmaikščias istorijas, vienaip ar kitaip susijusias su maistu, pasakojo, smagiai šoko, dainas dainavo „Žiburėlio" pradinės mokyklos, Pavasario ir „Ventos“ progimnazijų, lopšelių-darželių „Žilvitis“ ir „Eglutė“ ugdytiniai.

Šiuo projektu siekiama ugdyti pagarbą žemaičių kultūrai, tarmei, jos vartojimui. Renginio organizatorė – „Žiburėlio“ pradinės mokyklos bendruomenė. Jiems talkino folkloro ansambliai „Alksna“ ir „Alksniukai“, Mažeikių kultūros centras.


Ryšių su visuomene skyrius
šaltinis: https://mazeikiai.lt/savivaldybe/naujienos/pup%C5%B3-p%C4%97dielis-%C5%BEemai%C4%8Di%C5%B3-tarm%C4%97-vaik%C5%B3-l%C5%ABpose/


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN