Gedulo ir vilties dieną pagerbti nukentėjusieji nuo trėmimų ir kalinimų (Mažeikiai)

Naujienos: Gyvenimo būdas , 2024-06-17 11:15
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Mažeikių r.

Mažeikiuose, kaip ir visoje Lietuvoje, paminėta Gedulo ir vilties diena. Patyrusieji tremtį pagerbti Mažeikių kapinėse, prie geležinkelio stoties vykusiame atminimo vakare „...Kaip medžiai, tylūs, išrauti“. Aukotos šv. Mišios Švč. Jėzaus Širdies bažnyčioje.

Mažeikių kapinėse, prie Tremtinių kryžiaus ir laisvės gynėjų kapo, prisiminta tautos istorija, pagerbti iš Mažeikių krašto ir visos šalies ištremti Lietuvos žmonės. Aplankyti buvusių tremtinių ir politinių kalinių kapai.

Vidudienį sustota Visuotinei tylos minutei prisiminti tuos, kurie niekada negrįžo namo.

Pavakarę prie geležinkelio stoties vykusiame atminimo vakare „...Kaip medžiai, tylūs, išrauti“ priminti istoriniai tremties faktai, tragiškos netektys ir pasipriešinimas okupacijai, pagerbti nukentėjusieji nuo trėmimų ir kalinimų. Prie atminimo lentos uždegtos žvakės, padėtos gėlės.

Mintimis apie tremtį ir išsaugotą viltį bei tikėjimą Lietuvos laisve dalijosi Mažeikių rajono savivaldybės vicemerė Živilė Undraitienė, Lietuvos šaulių 8-osios rinktinės Mažeikių Generolo Povilo Plechavičiaus 801-osios kuopos vadas Pranas Trakinis.

Renginyje dalyvavo muzikos kūrėja ir atlikėja Inga Grušaitė, Mažeikių kultūros centro Juozo Vaičkaus Skrajojamojo teatro aktoriai (rež. Airida Lementauskienė), tremtinių ir politinių kalinių choras „Atmintis“ (vad. Zita Gužauskienė), Vytauto Klovos muzikos mokyklos vokalinis ansamblis ir solistės Saulė Činčiukaitė, Ugnė Gerikaitė, Neila Saračinskaitė (mokytojos Eridana Tallat-Kelpšienė, Inga Šopienė), Lietuvos šaulių 8-osios rinktinės Mažeikių Generolo Povilo Plechavičiaus 801-osios kuopos šauliai.

Komunikacijos skyrius

šaltinis: https://mazeikiai.lt/naujienos/gedulo-ir-vilties-diena-pagerbti-nukentejusieji-nuo-tremimu-ir-kalinimu


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN