J. K. Chodkevičiaus įamžinimas Kražiuose

News: Life Style , 2021-09-02 18:34
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Kelmės r.

2021-aisiais Kražiuose minimos dvi svarbios datos – Jono Karolio Chodkevičiaus 400 metų mirties sukaktis ir Kražių jėzuitų bažnyčios statybos pradžios 400 metų sukaktis. Kaip tai susiję ir kodėl Kražiams tai svarbu?

Žymiausias XVII a. didikas, garsus karo vadas, valstybės ir kultūros veikėjas, o nuo 1599 m. ir Žemaičių seniūnas – Jonas Karolis Chodkevičius – Kražiuose fundavo svarbiausių švietimo ir religijos centrų kūrimąsi. 1614 m. pradėta statyti kolegija, kuri oficialiai atidaryta 1616 m. ir fundatoriaus garbei tuomet buvo vadinama Collegium Chodkievicianum. Šalia kolegijos, gavus fundaciją iš J. K. Chodkevičiaus, 1621 m. buvo pradėta statyti jėzuitų bažnyčia – puošniausia to meto Žemaitijos šventovė.

Siekdama įprasminti šios istorinės asmenybės svarbą Kražių miesteliui, asociacija „Kražių bendruomenė“ įgyvendino projektą „J. K. Chodkevičiaus įamžinimas Kražiuose“. Buvusios Kražių jėzuitų kolegijos aikštėje pastatytas išskirtinis informacinis stendas. Čia lankytojai gali išvysti atkurtą buvusios jėzuitų bažnyčios vaizdą (hipotetinės 3D rekonstrukcijos autorius – architektas A. Širvys) realiai toje vietoje, kurioje ji ir stovėjo nuo XVII a. pr. iki XIX a. vid.

Informacinis stendas visuomenei buvo pristatytas iškilmingomis salvėmis rugpjūčio 21-ąją, Kražių festivalio metu. LDK Gedimino štabo bataliono Garbės sargybos kuopa susirinkusiems Kražių miestelio gyventojams ir svečiams taip pat pristatė XIV a. Lietuvos kario aprangos, jo šarvų ir ekipuotės bei ginklų ekspoziciją.

Projektą „J. K. Chodkevičiaus įamžinimas Kražiuose“ finansavo Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija. Partneriai – Kelmės rajono savivaldybė ir Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centras.


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN