Kleboniškių kaime etnologė Gražina Kadžytė kalbės apie adventą

News: Life Style , 2021-10-20 19:07
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com

Spalio 23 dieną 13 valandą Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Kleboniškių kaimo buities skyriuje (Radviliškio r.) etnologė Gražina Kadžytė ves autorinį seminarą "Adventas: užbaigdami metus tiesiame tiltus į ateitį".

Adventas – rimties, dvasinio apsivalymo laikas, ūkinių darbų pabaiga, susikaupimo ir apmąstymų metas.

Seminaras vyks lauke, dalyvius šildys laužo ir arbatos šiluma. Kleboniškių kaimas šiuo metu dvelkia rudeniška ramybe – medžiai dažosi geltonais, raudonais, rausvais atspalviais, kvepia paskutiniais žiedais, obuoliais ir žeme.

G. Kadžytė šiemet Kleboniškių kaime viešės trečią kartą. Vasaros pradžioje etnologė skaitė pranešimą „Jaunimas tarp naujų ir senų tradicijų“, liepą renginio dalyviai išgirdo paskaitą „Apie gerą kaimynystę: tautosaka ir papročiai“.

Lapkritį tradicijas puoselėjantys renginiai Kleboniškių kaime tęsis – lankytojai bus kviečiami į prieššventines edukacines dirbtuves „Adventinio vainiko pynimas“, „Kalėdinės eglės žaislų gamyba“, „Šv. Kūčių belaukiant“.

Šie renginiai yra projekto „Kasdieniniai ir šventiniai darbai bei amatai Kleboniškių kaimo buities muziejuje“ dalis. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.


Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio informacija
Nuotraukos – Lauros Prascevičiūtės.


  • © 2023 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN