Moksliniams tyrimams ir Žemaitijos krašto identitetui stiprinti pasirašyta bendradarbiavimo sutartis

News: Education , 2022-01-24 10:35
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Klaipėdos r.

Žemaičių muziejaus „Alka“ ir Klaipėdos universitetas Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto pasirašyta bendradarbiavimo sutartis. Simboliška, kad ji pasirašyta abiem įstaigoms minint įkūrimo sukaktis – muziejui šiemet sukanka 90, o institutui – 30 metų.

Muziejaus direktorė Eva Stonkevičienė ir instituto direktorius dr. Vasilijus Safronovas parašais patvirtino susitarimą bendradarbiauti organizuojant renginius, mokslo ir taikomuosius tyrimus bei jų rezultatų pristatymus, studentų praktikas, kvalifikacijos kėlimą, kuriant istorinių, archeologinių ir kitų šaltinių duomenų bazes, rengiant projektus, leidžiant leidinius ir įgyvendinant kitą įstaigų partnerystę skatinančią veiklą. Pasirašant sutartį kartu su vadovais dalyvavo Žemaičių muziejaus „Alka“ istorikė Janina Bucevičė ir Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto vyresn. mokslo darbuotojas doc. dr. Vacys Vaivada.

„Abi institucijos mokslo klausimais bendradarbiavo jau seniai, tačiau bendradarbiavimas nebuvo įteisintas dokumentu. Džiaugiamės galiausiai žengę žingsnį ir pasiryžę pasirašyti sutartį, kuri bus naudinga ateities perspektyvoje. Tikiuosi, kad, pasibaigus strateginiams bei techniniams projektams ir atsidarius visiems muziejaus padaliniams, dar intensyviau pradėsime dirbti su turiniu, kuris ir yra muziejaus varomoji jėga. Intensyviai bendradarbiaudami su akademine bendruomene, atsivers platesnės galimybės atskleisti turimus resursus ir stiprinti krašto identitetą“, – sakė direktorė E. Stonkevičienė.

Direktorei antrindami Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto atstovai sakė: „Viliamės, kad šiemet vasario mėn. 90-metį minėsiantis muziejus ir veiklos 30-metį skaičiuojantis institutas stiprins ryšius“.

Sutarties pasirašymą inicijavusi Žemaičių muziejaus „Alka“ istorikė J. Bucevičė pasakojo, kad su institutu bičiulystė užsimezgė doc. dr. V. Vaivadai tarpininkaujant, kuris kiek daugiau nei prieš trisdešimt metų buvo ilgametis muziejaus mokslinis bendradarbis. „Su Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutu ryšius palaikome seniai, o pastaraisiais metais mokslinis bendradarbiavimas tapo dar intensyvesniu. Praėjusiais metais, dalyvaujant instituto moksliniams darbuotojams surengtos konferencijos „Rainių tragedija: atmintis gyva“, „600 metų Žemaitija popiežiaus globoje“ ir įgyvendintos kt. veiklos. Svarbu paminėti ir tai, kad dr. V. Vaivada su kitais mokslininkais skaitys pranešimą šiemet birželio mėnesį rengiamoje konferencijoje, skirtoje Žemaičių muziejaus „Alka“ 90-ajai sukakčiai paminėti. Taip pat, gavus finansavimą, šiemet ketinama įgyvendinti projektą „Telšių atminties knyga: holokausto sunaikintas žydų bendruomenės gyvenimas“ ir surengti mokslinę konferenciją „Holokaustas Žemaitijoje: istorijos ir atminties atodangos“, – bendras veiklas partneriais pristatė J. Bucevičė.


Žemaičių muziejaus „Alka“ informacija


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN