Klaipėdos kriminalistai atlieka tyrimą dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis (Video)

Naujienos: Teisėtvarka , 2021-11-12 16:43
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Kelmės r.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdyboje atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl galimo neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis – tabako gaminiais.

2021 m. rugsėjo mėnesį, turint žvalgybinės informacijos apie galimą neteisėtą disponavimą akcizais apmokestinamomis prekėmis, Klaipėdos mieste ir Klaipėdos rajone buvo vykdytos kratos, kurių metu, šešių asmenų, įtariamų nusikalstamos veikos padarymu, gyvenamosiose vietose, privačiuose garažuose ir kitose patalpose bei automobiliuose pareigūnai aptiko akcizinių prekių – daugiau kaip 130000 vienetų cigarečių „Chesterfild“, „Marlboro“, „Parlament“, „Marlboro Gold“, „Parlament Aqua Blue", "Lark Ice Mint", "L&M", "Philip Morris Royal", kurių dalis – nesupakuotos į pakelius. Kratų metu taip pat rasta ir paimta daugiau kaip 95 000 eurų grynais pinigais.

Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai įtaria, kad veikdami kartu bendrininkų grupėje, nusikalstamos veikos padarymu įtariami asmenys Klaipėdos mieste ir Klaipėdos rajone realizavo daugiau kaip 130 000 vnt. cigarečių, kurios nebuvo paženklintos Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka patvirtintomis banderolėmis ir kurių vertė, įskaitant privalomus sumokėti mokesčius valstybei yra 26 919,13 eurų.

Tyrimo metu gauta duomenų, jog kratų metu rastos ir paimtos cigaretės galėjo būti pavogtos iš Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje įsikūrusios uždarosios akcinės bendrovės gaminančios tabako gaminius, dėl ko įmonė patyrė 20 000 eurų turtinę žalą.

Visiems šešiems, praeityje neteistiems įtariamiesiems, skirtos kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti bei periodiškai registruotis policijos įstaigoje.
Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.Video medžiaga:


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN