Klaipėdoje baigtas tyrimas dėl disponavimo narkotinėmis medžiagomis ir dideliu kiekiu šaunamųjų ginklų ir šaudmenų (Video)

Naujienos: Teisėtvarka , 2022-02-09 19:18
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Klaipėdos m.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (VPK KPONTV) ir Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto disponavimo psichotropinėmis medžiagomis bei dideliu kiekiu šaunamųjų ginklų ir šaudmenų.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas Plungės rajono PK, gavus informacijos, kad 77 m., anksčiau neteistas, Plungės rajono gyventojas galimai neteisėtai disponuoja šaunamaisiais ginklais ir šaudmenimis. 2021 m. balandžio mėn. Plungės rajono PK pareigūnai Plungės r. sulaikė šio nusikaltimo padarymu įtariamą vyriškį.

Atlikus kratą nurodyto asmens gyvenamojoje vietoje, rasti du dujiniai revolveriai, perdirbtas pistoletas, šaunamojo ginklo duslintuvas, virš 50 įvairaus kalibro šovinių, daugiau nei 550 tablečių su psichotropinėmis medžiagomis – metamfetaminu ir MDMA, neteisėti žvejybos įrankiai, keli litrai nedenatūruoto etilo alkoholio ir naminių stiprių alkoholinių gėrimų.

Įvertinus aplinkybes, tolimesnį šio įvykio tyrimą perėmė Klaipėdos apskrities VPK KPONTV. Uostamiesčio pareigūnai atliko papildomą kratą 77 m. vyriškio gyvenamojoje vietoje ir rado savadarbį šaunamąjį ginklą ir keletą šovinių.

Tęsdami tyrimo veiksmus, 2021 m. spalio mėn. policijos pareigūnai atliko kratą pas šio vyriškio giminaitį – 35 m., anksčiau neteistą, vienoje iš bendrovių dirbantį, taip pat Plungės rajono gyventoją. Kratos metu pastarojo gyvenamojoje vietoje rastas dujinis pistoletas.

77 m. įtariamajam paskirtos kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir dokumentų paėmimas. Kitam įtariamajam paskirtas rašytinis pasižadėjimas neišvykti.
Už neteisėtą disponavimą narkotinėmis (psichotropinėmis) medžiagomis be tikslo jas platinti baudžiama bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 2 metų.

Už neteisėtą disponavimą ne mažiau, kaip trimis šaunamaisiais ginklais arba dideliu kiekiu šaudmenų numatytas laisvės atėmimas nuo 4 iki 8 metų.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.


Video šaltinis:


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN