Klaipėdoje koncertą rengiantis I.Kvik papasakojo, ką SARE ROMA atveža miesto žmonėms

Naujienos: Renginiai , 2023-11-16 11:26
El. pašto adresas: renginiuslenis@gmail.com
Vietovė: Klaipėdos m.

Besibaigiantis ruduo ir artėjanti žiema muzikantams – tikras darbymetis. Tarp koncertų ir darbo restorane gyvenantis SARE ROMA lyderis Ištvanas Kvik mūsų skaitytojams sutiko papasakoti apie tai, kodėl šie metai romams yra ypatingi ir papasakojo artimiausius koncertinius planus. O tarp jų – jau lapkričio 29 d. Klaipėdos Žvejų rūmuose vyksiantis įspūdingas SARE ROMA koncertas.

- Ar tiesa, kad ruduo muzikantams tampa tikru darbymečiu?
- Man atrodo, kad muzikantams visuomet yra vienas ištisas darbymetis (juokiasi). Žiemą linksminame žmones šventiniuose pasirodymuose, Naujųjų Metų koncertuose, pavasarį kviečiame į koncertus Moters, Motinos dieną, vasarą svečiuojamės privačiose šventėse, miestų renginiuose ir festivaliuose. Bet ir rudenį nėra kada ilsėtis.

Šiemet mūsų rudens sezonas, žinoma, prasidėjo su kasmetiniu tarptautiniu festivaliu GYPSY FEST, kuris vyko jau rugsėjo 17 d. Vilniuje, Tautų mugės metu. Iš karto po šio renginio SARE ROMA susikrovė lagaminus ir leidosi į koncertinį turą po visą Lietuvą – GYPSY FIESTĄ. Jos metu jau aplankėme daug Lietuvos miestų, o dabar ruošiamės į Klaipėdą, Naująją Akmenę, Vilnių, Kuršėnus.

- Ką paruošėte klausytojams SARE ROMA koncertuose?
- Pirmiausia – tai betarpišką susitikimą, kuriame atiduodame visą savo energiją ir meilę savo žiūrovams. Pavasarį šią programą vežėme į kitus miestus. Turo metu įsitikinome, kaip mūsų laukia. Tai parodė pilnos kultūros centrų salės. Bet kokiam atlikėjui tai – didžiulis įvertinimas ir kartu motyvacija tobulėti, kurti dar gražesnį atlikimą, įtraukti dar daugiau išskirtinių detalių. Kiekviename koncerte stengiamės kuo daugiau bendrauti su publika, atverti jai savo širdis.

Šio koncertinio turo programa GYPSY FIESTA – tai nėra dainų vakaras. SARE ROMA koncertas – tai spalvingas, ugnį kaitinantis spektaklis su išskirtiniais kostiumais, specialiaisiais šviesos ir garso efektais. Grupė atvažiuoja su programa, kurią kūrė visa komanda profesionalų. Kiekvieną kartą po koncertų girdime, kad žmonės tokio reginio nepamiršta dar ilgai, o pamatę kartą, mielai perka bilietus kaip dovaną savo artimiesiems ar draugams. Čia skambės ne tik mūsų akimis atnaujintos lietuvių liaudies dainos, bet ir publikos mylimos ir puikiai žinomos „Sare roma” dainos, tokios kaip „Lietuvaitė”, „Aš turtingas”, „Tie keliai”.

SARE ROMA komanda turui ruošiasi ne tik kruopščiai kurdama atlikėjams ne tik skirtingus kostiumų komplektus, bet ir daug įvairių dekoracijų, netradicinių sprendimų scenoje. O viską vainikuos – Jūsų, mieli žiūrovai, šiluma ir aplodismentai. Ne kartą įrodėte, kad iš plačios romiškos širdies atliekamos dainos nepalieka abejingų. Mes atvežame Jums, mieli klausytojai ir žiūrovai, didžiausią dovaną – pačias geriausias emocijas, kurios gydo ir primena, koks gyvenimas yra gražus! Nekantraujame susitikti!

- Šiemet Vilniuje buvo minima Tarptautinė romų genocido diena. Jos metu Vilniuje esančiame Panerių memoriale atidengtas atminimo ženklas. Taip pat Minėjimo dieną buvo atidaryta žinomų romų paroda. Tarp jų ne tik Jūs, bet ir Motina Teresė, C.Chaplinas, P.Picasso ir Z.Ibrahimovičius?
- Daug kas nustemba, sužinojęs, kad šie ir daugybė kitų žinomų žmonių turėjo romų kraujo. Iš pradžių ši paroda kalbėjo tik apie visame pasaulyje garsius romus, o šiemet ją papildėme garsiais Baltijos romais. Manau, tai labai graži idėja, kuri ragina nepasikliauti išankstiniais nusistatymais. Pasaulis dievina Pablo Picasso, aktorių Alena Deloną ar visų mylimą Elvį Presley. Argi sužinojus, kad jei turėjo romų tautybės šaknų, nublanksta jų gebėjimas ir talentas? Žinoma, kad ne.

Ši paroda – dar vienas būdas pasakyti visuomenei, kad tautybė nėra etiketė. Džiaugiuosi, kad apie romų diskriminaciją kasmet kalbame vis daugiau ir kasmet matau vis gerėjančius pokyčius. Deja, romai vis dar yra labiausiai diskriminuojama tautinė mažuma, daugybė jaunų romų vis dar sulaukia neigiamo atsakymo, norėdami įsidarbinti, jiems vis dar sunku išsinuomoti būstą. Todėl ieškome vis naujų būtų apie tai kalbėti, kviečiame visuomenę vis kitaip į tai pažvelgti.

Štai pernai, kasmet mūsų organizuojamame festivalyje GYPSY FEST pakvietėm žinomus Lietuvos dainininkus atlikti romų dainas. Pats buvau nustebęs, kiek romiško emocinio užtaiso turi mūsų dainininkai, kaip puikiai jiems pavyko interpretuoti romų dainas. Tuo tarpu mes, SARE ROMA atliko me lietuvių liaudies dainas pagal romų interpretaciją. Tai buvo toks magiškas muzikos kokteilis, kurio niekas nesitikėjo.

Aš jau seniai svajojau prisiliesti prie lietuvių liaudies dainų savaip. Ir šiandien džiaugiuosi, kad šias dainas įtraukėme į savo repertuarą. Tai naujas būdas per muziką pažinti skirtingas tautų tradicijas ir išskirtinumą. Šias dainas išgirs ir mūsų klausytojai, apsilankę mūsų rudens koncertuose.

Įspūdingas GYPSY FIESTOS koncertas Klaipėdos Žvejų rūmuose jau lapkričio 29 d. Bilietus platina bilietai.lt: https://www.bilietai.lt/lit/renginiai/koncertai/gypsy-fiesta-istvano-kvik-ir-sare-roma-koncertinis-rudens-turas--klaipeda-405322/


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN