Šilutėje - seminaras „Paribio lietuvininkų ir žemaičių gyvensena XIX a. - XX a. pr. Identiteto ir tradicijų kryžkelės“ (2024-04-26)

Naujienos: Renginiai , 2024-04-24 10:07
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Šilutės r.

Jei šilutiškį pavadinsi žemaičiu – būtinai gausi atsakymą „aš ne žemaitis“, „čia Mažoji Lietuva“, „mes - lietuvininkai“, „mes - Klaipėdos krašto gyventojai“. Kadaise Rytų Prūsijai priklausęs kraštas turi savitą tautybių sudėtį bei gyvuojančias tapatybės sampratos versijas. Tad ar egzistuoja lietuvininkų ir paribio žemaičių identiteto klausimas? Ar klaipėdietis bei šilutiškis gali įsivardinti esąs prūsu ar žemaičiu? Kompetentingi seminaro „Paribio lietuvininkų ir žemaičių gyvensena XIX a. - XX a. pr. Identiteto ir tradicijų kryžkelės“ lektoriai stengsis diskutuoti ir atsakyti į šiuos bei kitus kylančius tapatybės klausimus.· Data ir laikas: 2024-04-26 13:00 val. Dalyvių registracija nuo 12:30.

· Į seminarus būtina registracija tel. +370 690 06102.

· Seminarai nemokami. Pedagogams bei kultūros įstaigų darbuotojams bus išduoti kvalifikacijos kėlimo pažymėjimai.

· Vieta: Dvasinės kultūros centras „Eglutė“, Katalikų Bažnyčios g. 3, Šilutė.Programa:

13.00 Prof. dr. Dalia Kiseliūnaitė „Kuršininkų kalba ir kitos pamario šnektos“.
14.30 Prof. dr. D. Kiseliūnaitės filmų „Pasikeitusi Karklė ir „Prūsiškoji Kretinga“ iš ciklo „Nykstantys Klaipėdos krašto kaimai“ pristatymas. Rež. D. Kiseliūnaitė.
15.15 KAVOS PERTRAUKĖLĖ
16.30 Dr. Valdemaras Šimėnas „Lamatiečių etnogenezė“.
17.00 KAVOS PERTRAUKĖLĖ
17.15 Alvydas Vozgirdas, Jolita Vozgirdienė „Klaipėdos krašto tradiciniai muzikos instrumentai ir instrumentarijus XIX a.- XX a.pr.“
17.45 Klaipėdos etnokultūros centro folkloro ansamblio „Kuršių ainiai“ koncertas. Vad. J. Vozgirdienė, A. Vozgirdas.


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN